Це спеціальна система, що складається з управління всіма процесами в будинку, квартирі або офісі, за допомогою спеціальних пристроїв. Ця система була створена в 1970 році, спочатку управління здійснювалося з комп’ютера, в 2019 році розумним будинком можна управляти зі смартфона на ОС Android, також є голосове управління.
Які виконує функції
Система включає в себе управління температурним режимом в квартирі, будинку, освітленням, нагріванням води, відключенням і включенням електроприладів. У перші роки після винаходу цією системою користувалися тільки дуже забезпечені люди.
У 2000 роках Розумний будинок допомагає багатьом людям, які постійно на роботі, на відстані контролювати всі необхідні процеси в своєму житлі. За допомогою системи розумний будинок можна:
включати освітлення, відключати електрику,
регулювати вологість і температурний режим в приміщенні,
надсилати дані про проникнення зловмисників,
включати полив, відключати розетки, включати пилосос.
Освітлення
Система Розумний будинок, яка правильно називається smart home, регулює включення і відключення світла, відкриває штори, своєчасно включає зовнішнє освітлення у дворі.
Всі розетки і вимикачі, які є в квартирі, будуть підключені до блоку управління і їх роботу можна регулювати за допомогою смартфона. Тобто на смартфоні набирається команда включити чайник або праска, програма тут же відсилає сигнал і розетка включається.
Клімат
Система Розумний будинок може управляти наступними нагрівальними приладами:
тепла підлога,
обігрівач, кондиціонер,
системою опалення.
Для цього є спеціальна панель управління, яка відповідає за Клімат контроль, досить просто встановити час включення і відключення цих приладів, і вони будуть працювати за встановленим графіком.
Безпека
Крім відправлення даних в поліцію, система Розумний будинок стежить за датчиками диму, наявністю витоків і загорянь. Відповідно, при виникненні якоїсь поломки буде відправлений звіт господареві будинку, якщо пожежа, то виклик в рятівні служби.
Крім того, що розумний будинок викликає пожежну службу, поліцію, сантехніків і електриків, в першу чергу система перекриває подачу газу в разі витоку, або відключає електрику при замиканні електропроводки.
З чого складається Розумний будинок?
Вся робота системи здійснюється завдяки спеціальним датчикам і контролерам, роутерам, сенсорам, які з’єднані між собою. При цьому управління здійснюється спеціальним сервером, подача команд здійснюється через ПК, смартфон.
Переваги системи розумний будинок дуже великі, але все ж є і недоліки, особливо якщо людина не вміє управляти сучасними гаджетами і ПК, крім цього на роботу всієї системи йде велика витрата електроенергії. Також розумні будинки можуть піддаватися збоїв через втручання хакерів.
Вся система коштує кілька тисяч доларів, при поломці будь-якого компонента, заміна буде також нести певні витрати своєму власникові. Але все ж система Розумний будинок-це дуже сучасно, зручно і комфортно.