Система “Розумний будинок” покликана зробити життя користувача простіше і безпечніше. Останній критерій особливо важливий і цінний. Перебуваючи на відстані, Ви зможете запобігти пожежі або потоп. Більше не треба з жахом згадувати – вимкнули ви праска або плиту!
На” Розумний будинок ” можна покласти відразу кілька функцій. Основні ж переваги, які вона дає, виглядають так.
Безпека. Може відключати електроприлади, перекривати крани, включати сигналізацію, контролювати датчики диму, газу і руху.
Автоматизація повсякденних і рутинних справ. Вміє контролювати температуру і освітленість в квартирі, налаштовувати душ, включати чайник.
Економія коштів. Вам не доведеться більше платити за залишене включене світло або воду.
Кожен користувач може вибрати зручну для нього систему управління. Умовно їх можна розділити на групи, але нерідко відбувається інтеграція і один спосіб доповнює або використовується паралельно з іншим:
через телефон, планшет;
голос;
через настінну панель.
Освіжувач повітря. Можна дистанційно регулювати частоту і інтенсивність подачі повітря.
Розумні штори. Закриваються і відкриваються по голосовій команді або в заданий час.
Робот-пилосос. За допомогою програми користувач дає команду на прибирання квартири, перебуваючи при цьому далеко від будинку.
Світильники і люстри. Не біда, якщо забули вимкнути. Розумні світильники здатні самі відключатися, коли ви залишаєте квартиру, якщо така програма буде задана.
Душ. Можна налаштувати температуру, інтенсивність і спосіб подачі (через лійку, душ або бічні форсунки) води.
Розробники прагнуть максимально задовольнити потреби користувачів, тому пропонують відразу два варіанти роботи системи.
Мануальне управління за допомогою голосової команди, пульта або смартфона. Команда направляється центральному процесору, який і делегує її виконання конкретного пристрою.
Без участі людини. У цьому випадку команди виконуються автоматично, виходячи з даних від датчиків і різних таймерів. Наприклад, кондиціонер може включити режим охолодження, якщо температура на датчику перевищить задані параметри.
Датчики, які зчитують інформацію навколишнього їх середовища.
Центральний процесор або контролер, що віддає команди.
Пристрої-виконавці, які виконують завдання, поставлене процесором.
При поетапному впровадженні системи, можна уникнути великих витрат. Наприклад, для початку встановити один голосовий помічник і підключити розумну кавоварку (вартість приблизно 150$. Далі, продовжити модернізацію квартири, придбавши розумні лампочки (приблизно по 35$) і розумну камеру (від 140$), яка забезпечить вашу безпеку.
Головний же плюс-можливість встановити все самостійно.