Розумний будинок – це не просто набір програмно-апаратних рішень, а цілісний організм, який повинен злагоджено, повністю відповідаючи сформованій обстановці і задовольняючи потребам власника. Для синхронізації безлічі різних пристроїв і систем, в «розумному будинку» передбачена реалізація сценарію роботи.
Сценарій-це набір дій, покликаний організувати роботу системи відповідно до нових базових умов. Наприклад, сценарій» настав день ” передбачає:
у кімнатах, де є вікна і доступ до сонячного світла потрібно вимкнути світло.
Скла на вікнах, які виходять на сонячну сторону потрібно затемнити скло і так далі.
Сценарій може бути включений вручну або включатися автоматично, в залежності від специфіки самої програми.
Сценарії можуть бути базові, встановлені під час проектування системи розробниками і індивідуальні, які розробляються власником будинку під час його експлуатації, в залежності від виниклих потреб.
Базові сценарії відпрацьовують стандартні ситуації, які виникають у 90% домогосподарствах:
Сценарій “я пішов з дому”. При включенні-вимикає все світло, включає системи безпеки, всі датчики протікання, відкритих вікон, ставить опалення на мінімальний рівень активності;
Сценарій “я йду додому”. Коли власник прямує додому, він може налаштувати систему так, щоб вона: нагріла або охолодила повітря в будинку до комфортного рівня, нагріла воду в бойлері, нагріє тепла підлога і т. д.
Сценарій»з добрим ранком”. За півгодини до спрацьовування будильника система нагріє тепла підлога, відкриє штори і зробить всі речі, які ви вважаєте необхідними для комфортного ранку;
Сценарій “я поїхав у відпустку”. При цьому сценарії будуть включені всі системи безпеки, енергосистема система будинку перейде в щадний режим роботи, будуть включені всі датчики і сигналізація.
Будь-який користувач системи розумний будинок здатний самостійно розробити сценарій на той випадок життя, який у нього відбувається з якоюсь регулярністю. Це може бути що завгодно:
Зміна погоди. Наприклад, якщо будинок розташований в широтах, де є сувора зима — можна налаштувати роботу систем будинку так, щоб максимально економити ресурси і при цьому не відчувати дискомфорту. Коли господар будинку на роботі — підтримувати мінімальну температуру і включати котел за годину до його повернення.
Безпека. Залежно від наявності тих чи інших елементів системи безпеки, можна самостійно формувати сценарії. Наприклад: при проникненні сторонніх можна налаштувати звуковий Сігал сигналізації, а можна — відправку повідомлення в поліцію.
Візит гостей. При візиті гостей або технічних співробітників, наприклад — кур’єра. Можна налаштовувати систему на відповідну реакцію-затемнювати вікна або вимикати світло.
Налаштування сценарію доступна для будь – якого більш-менш досвідченого користувача. Це робиться на пульті управління розумним будинком і займає лічені хвилини.