Завдання, які вирішує система опалення в приватному домоволодінні – це підтримка температури в господарських і житлових приміщеннях з використанням радіаторів. Системи автоматичного управління дає можливість цілодобово регулювати температуру в житлових і нежитлових приміщеннях без участі людини.
Автоматизовані вузли підтримують в приміщеннях стабільну температуру. При цьому забезпечується економна витрата ресурсів, система протягом декількох років себе окупає. Найчастіше застосовують:
Термостат.
Різні датчики
Подібні прилади в режимі онлайн відстежують коливання температури, передають опалювального блоку інформацію: на який температурний режим найкраще перемикатися. Робота відбувається цілодобово протягом холодної пори року, тому економія виходить істотна (до 20% в окремих випадках). Важливі також невеликі автоматичні клапани, встановлені на батареях, вони скорочують енерговитрати ще до 7%.
Порядок роботи
Автоматичні блоки регулюють температуру в залежності від:
Часу доби;
Чи є господарі в будинку;
Зміна погоди на вулиці
Управляти температурою в будинку можна навіть з іншого міста або країни з використанням смартфона, якщо поставити відповідні GSM девайси.
Блоки автоматики дають можливість знижувати температурний режим в нежитлових приміщеннях в нічний час, що дуже важливо, зниження температури на один градус призводить до економії до 7%.
У житлових приміщеннях такі девайси також можна інсталювати, застосовуючи при цьому таймер, він буде «стежити» коли наступають вечірні або нічні години і дає команду на зменшення або збільшення температури.
Якщо в будинку немає нікого, то автоматика опалення буде працювати на зниження температурного режиму по всьому об’єкту. Протягом декількох років це дасть відчутну економію, в кінцевому підсумку система себе окупить.
Типи автоматичних девайсів
При регулюванні температури в контурах опалення застосовують
двопозиційні блоки управління (термостати)
блоки плавного управління (термодатчики)
Перші прилади застосовуються для відстеження константою температури, регулюючи роботу котла, який відключається/включається в потрібний момент. По надійності ці девайси перевершують всі інші конструкції, забезпечую економію до 20%, підтримуючи комфортний мікроклімат цілодобово. Найчастіше їх використовують в невеликих квартирах, приватних будинках.
Термодатчики-це прилади більш тонкого підстроювання. Фіксуються в єдиному тандемі з системою парового котла, передаючи покажчик температури, за яким автоматика вибирає потрібний режим води в контурі.
Найсерйознішою проблемою в питаннях безпеки-це конструкція радіаторів. Важливо, щоб вони мали внутрішню антикорозійну протекцію, її відсутність призводить до швидкого псування приладу. При покупці рекомендується звертати увагу на наявність внутрішньої обробки опалення. Купувати краще обладнання тільки у відомих перевірених виробників.