Управління вентиляцією

Управління вентиляцією для забезпечення здорового клімату і комфорту в розумному будинку

Опалення, вентиляція і кондиціонування повітря – три системи, що визначають максимально можливий комфорт проживання. Вони також мають найбільший вплив на потреби будинку в енергії та витрати на технічне обслуговування. Тому їх інтегроване управління є стандартом для інтелектуальних будівель.

У сучасних будинках є сучасні системи опалення, все частіше вентиляція з рекуператором і кондиціонування повітря. Всіма цими системами можна управляти, і фактично ними потрібно управляти, інакше ми будемо використовувати тільки частину їх можливостей. Крім того, контролювати їх також означає Контролювати свої рахунки за електроенергію.

Були винайдені інтелектуальні установки, щоб все «відбувалося» і нам не доводилося займатися налаштуваннями окремих пристроїв. Тому що насправді ідеал-це визначення Користувачем тільки того, яким повинен бути кінцевий результат. І наш розумний будинок повинен працювати так, щоб досягти цієї мети. Тривіальний приклад – ми хочемо, щоб вдома була тільки 21°C з Понеділка по п’ятницю з 6.30 до 7.30, тому що в ці години ми встаємо і готуємося до роботи.

При хорошому, інтегрованому управлінні у версії MimiSmart нас абсолютно не цікавить, коли потрібно буде включати опалення, а коли кондиціонер, а може замість нього, вистачить повністю підняти зовнішні жалюзі на сонячних вікнах. Можливо, для цього також буде корисно влітку автоматично відкривати вікна на ніч, щоб трохи охолодити будівлю.

Звичайно, ми враховуємо те, що в залежності від сезону і погоди в даний день нашій автоматиці доведеться здійснювати абсолютно різні дії. Але в цьому і полягає вся суть MimiSmart: він не повністю механічно повторює одні й ті ж послідовності дій, а підлаштовує свою в’язку до ситуації. Точніше-до яких сигналів надходять наявні в системі датчики (температура, сонячне світло і т.д.).

Чому опалення, вентиляція та кондиціонування повинні бути інтегровані в одну систему управління?

Опалення, вентиляція і кондиціонування повітря – три установки, найбільш відповідальні за комфорт і споживання енергії. Тому необхідно, щоб вони співпрацювали один з одним, тим більше що їх вимоги часто потенційно суперечливі. Наприклад, якщо ми хочемо, щоб повітря завжди було свіжим і чистим, це простіше, ніж постійно його інтенсивно міняти. Незалежно від пори року і дня.

Але ось в чому проблема. Зрештою, великий повітрообмін означає великі втрати тепла взимку і фактор, що сприяє надмірному обігріву салону в жарку погоду. Отже, якщо подивитися на ефективність опалення та кондиціонування, її слід обмежити. Отже, необхідно знайти баланс між вимогами окремих установок. Йдеться про ситуацію, в якій кожна з установок працює на повну потужність, але в той же час не заважає іншим.

Тому, дотримуючись прикладу з вентиляцією, ви можете керувати за допомогою рекуператора, щоб він обмежував вентиляцію тільки в певні години, в будь-якому випадку, коли ми знаходимося поза домом, або тільки в окремих кімнатах, де в даний момент нікого немає. Крім того, зниження повітрообміну до рівня, що не викликає дискомфорту. Тут знадобляться датчики концентрації окису вуглецю і вологості повітря. Завдяки їм інтенсивність вентиляції можна регулювати відповідно до реальних потреб.

Які переваги поєднання ОПАЛЕННЯ, ВЕНТИЛЯЦІЇ ТА КОНДИЦІОНУВАННЯ?

Інтегруючи і повністю автоматизуючи управління трьома цікавлять нас установками, ми можемо розраховувати:

Слід відразу попередити, що ефект, який буде відчуватися в кожній з цих областей, залежить від конкретного випадку. Своєрідність будинку пов’язано з особливостями самої будівлі, але не в меншій мірі зі способом життя і звичками його мешканців. Недарма інтелектуальні установки завжди проектуються індивідуально, на замовлення.

Можна сказати, що спільне управління опаленням, вентиляцією і кондиціонуванням – це свого роду оптимізація експлуатаційних витрат. Вони нижчі, тому що ми найбільше не витрачаємо даремно тепло і електроенергію. Хоча б тому, що ми не перегріваємо інтер’єр і не провітрюємо його більше, ніж це дійсно необхідно.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка